• Florbal

• Dňa 28.11.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola vo florbale žiakov stredných škôl. Turnaj sa konal v Športovej hale HA v Prešove. Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme.

PaedDr. Daniel Lacko

publikované dňa: 30.11.2022

• Burza informácií

• Dňa 23.11. 2022 sme sa zúčastnili burzy informácií, ktorá sa uskutočnila v Bardejove. Táto burza prezentovala stredné školy v regióne, informácie o štúdiu a štúdijných odboroch.

Mgr. Andrej Greško

publikované 30.11. 2022

• Erasmus+

• V októbri sa Mgr. Kirňak, Ing. Sarnovská a Mgr. Greško zúčastnili týždennej odbornej stáže v španielskej Granade v rámci projektu ERASMUS+ zameraného na inkluzívne vzdelávanie.

Presvedčili sa, že zaraďovanie hendikepovaných žiakov do vyučovacieho procesu môže byť prirodzené, nenásilné a plné porozumenia.

Zároveň spoznali úžasné kultúrne dedičstvo  andalúzskej oblasti poznačene prelínaním arabskej a kresťanskej kultúry.

publikované dňa: 29.11.2022

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Školské kolo sa uskutočnilo 23. novembra 2022. Najúspešnejší súťažiaci - Samuel Kysel (II.A), Martin Hudák (IV.A), Matúš Vyšňovský (V.NA), Boris Jackanin (IV.A), Adam Matija (III.A), Marcus Holinga (I.A). Samuel Kysel postupuje na okresné kolo OAJ a bude reprezentovať našu školu - Good luck!

Ing. Táňa Kadlečíková

publikované 24.11. 2022

• Imatrikulácia

• Dňa 16. 11. 2022 sa v našej škole po dlhšej pauze konala imatrikulácia, ktorú zorganizovali žiaci 3. A triedy spoločne so svojimi vyučujúcimi. Pre prvákov pripravili rôzne zábavné súťaže a zaujímavé ceny. Nálada počas súťaží bola vynikajúca. Na záver majstri odborného výcviku prijali prvákov do cechu dopravákov.

publikované dňa: 21.11.2022

• Bedmintonový turnaj

• Dňa 14. 11. 2022 sa naša škola zúčastnila okresného kola v bedmintone. Turnaj sa uskutočnil na ZŠ Májové námestie. Zúčastnilo sa ho osem škôl z prešovského okresu za chlapcov a päť škôl za dievčatá. Odohrali sme zápasy proti Gymnáziu Jána Adama Raymana, Gymnáziu Konštantínova 2, SPŠ stavebnej a SPŠ elektrotechnickej.Víťazi turnaja postúpili do krajského kola. Za chlapcov to bolo Gymnázium Konštantínova 2 a za dievčatá Gymnázium Jána Adama Raymana.Našu školu na turnaji reprezentovali títo žiaci – Alex Kuropčák a Matúš Luterančík.

publikované dňa: 15.11.2022

• VIRTUÁLNY VESMÍR – interaktívne premietanie

• Virtuálny vesmír je kultúrno-výchovné podujatie, ktoré je realizované interaktívnym premietaním 360-stupňových videí a fotografií  s vesmírnou tematikou prostredníctvom okuliarov vo virtuálnej realite.

Podujatie sa uskutočnilo v rámci „Týždňa vedy a techniky“ v priestoroch Štátnej vedeckej knižnici v Prešove.

publikované dňa: 9.11.2022

• Do práce a do školy na bicykli

• V septembri prebehla súťaž PSK "Do práce a do školy na bicykli". Súťažilo sa v kategóriách muži, ženy a žiaci. Každý, kto jazdil aspoň 12 dní do a z práce, zaznamenal to cez GPS a poslal na PSK, získal tričko. Tí, ktorí najazdili najviac kilometrov, dostali aj vecné ceny. Prvou bol bicykel. Náš kolega a učiteľ  Ing. J. Karniš najazdil 815 km a skončil ako štvrtý. Vyhral hodinky Garmin Foerunner 55. Srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa šťastných kilometrov!

publikované dňa: 2.11.2022