• AUTOŠKOLA

• DOMOV

• Autoškola SOŠ dopravná

Kurz v autoškole je možné  absolvovať už v 16-tich, jedinou podmienkou je, že v deň skúšok musíte mať 17 rokov. Pre získanie vodičského oprávnenia pre sk. B potrebujete doniesť do autoškoly zrozumiteľne vypísanú a lekárom  potvrdenú žiadosť, na ktorej musia byť  čitateľné pečiatky  (potrebné tlačivá vám dá autoškola) a zálohu za kurz.

Na prvej, úvodnej hodine obdržíte učebné pomôcky, záznamník jázd a  token, ktorý je potrebné nosiť stále so sebou. Bez neho nie je možné absolvovať výcvik v autoškole!

Teoretické hodiny aj cvičisko budú prebiehať v učebni na Duklianskej ulici. Termín a čas sa vopred naplánuje. Pri vynechaní teoretickej výučby je nutná náhrada tej časti hodiny, ktorá bola vynechaná.  Po  absolvovaní časti teórie sa bude plánovať trenažér, cvičisko a praktická výuka. Jazdiť sa  začína  v slabšej premávke,  postupne si začnete zvykať na hustejšiu premávku, vyskúšate si jazdu na diaľnici a parkovanie. Jazdy budú začínať na Volgogradskej a Duklianskej ulici, prípadne po vzájomnej dohode inštruktora a žiaka  na inom mieste.

Pred koncom výcviku absolvujete kurz prvej pomoci, ktorý trvá 8 vyučovacích hodín. Na konci kurzu absolvujete krátky test.

Teoretická výučba                           32 hodín (32x45min)

Trenažér                                             4 hodiny (4x45min)

Jazdy                                                   4 hodiny (4x45min)-cvičisko

30 hodín (30x45min)-premávka