• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Po šiestykrát sa uskutočnila vianočná zbierka projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok, ktorého cieľom je na Vianoce potešiť osamelých seniorov po celom Slovensku. Tento rok sa zapojila do tohto milého projektu aj naša škola, ktorá pomohla vyzbierať darčeky na doplňovanie krabičiek. Ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom, ktorí sa do zbierky zapojili. Veríme, že tieto maličkosti obdarovaných seniorov potešia a vyčaria úsmev na perách.

• Slávnostné odovzdávanie stužiek IV. A

• Dňa 16. 11. 2023 sa na Mestskom úrade v Prešove uskutočnilo slávnostné odovzdávanie stužiek žiakom IV. A triedy. Za prítomnosti vedenia školy, triedneho učiteľa Mgr. Matúša Repeľa, učiteľov, majstrov odborného výcviku a rodičov boli žiakom slávnostne odovzdané zelené stužky. Pamätné listy odovzdal žiakom Martin Ďurišin, poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Prešov. Zelené stužky sú symbolom nádeje a povzbudenia pred maturitami, preto žiakom IV. A triedy prajeme, aby maturitnú skúšku úspešne zvládli.

• Bez drog

• Žiaci prvého a druhého ročníka absolvovali prednášku s názvom Pravda o drogách.

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

• Každoročná súťaž šikovných žiakov, ktorým angličtina nerobí problémy pozná víťaza školského kola: Vitalii Nechyporuk (II. A)

Kvalitné vedomosti v súťaži preukázali aj Adam Matija, Kristián Ferenc, Dávid Pastirik, Patrik Macuga.

Vitalii bude našu školu reprezentovať na okresnom kole olympiády v ANJ.

Želáme veľa šťastia - Good luck!

• Peter a Lucia

• Žiaci IV. A a V. NA triedy sa dňa 10. 11. 2023 zúčastnili divadelného predstavenia Peter a Lucia v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Predstavenie sa uskutočnilo pre príležitosti 105. výročia ukončenia 1. sv. vojny. Zahrali si v ňom  žiaci stredných škôl Prešovského samosprávneho kraja.

• Silná ruka

• Dňa 27. 10. 2023 sa naša škola SOŠ dopravná zúčastnila súťaže Silná ruka východoslovenskej oblasti. Súťaž sa uskutočnila v priestoroch telocvične FVT TUKE so sídlom v Prešove. Táto súťaž má dlhoročnú tradíciu. Tento rok sa konal už 28. ročník súťaže. Naša škola je dlhoročným účastníkom tohto podujatia a aj tento rok si naši siedmi žiaci zmerali svoje sily proti žiakom z iných škôl. Aj keď sa nám tento rok nepodarilo obsadiť popredné miesta, všetkým žiakom, ktorí reprezentovali našu školu, patrí poďakovanie.

Žiaci, ktorí sa zúčastnili súťaže: Kristián Kupec, Kristián Litvin, Filip Šimčík, Marek Kalman, Gerard Hudák, Kristián Škovran, Daniel Glončák

• Kúzelná fyzika

• Štátnu vedeckú knižnicu 7. 11. 2023 navštívili žiaci II. B triedy. Mali moožnosť pohrať sa s vedeckými hračkami v rámci predmetu fyzika. Veríme, že táto prehladka im spestrila vyučovanie.