• Rozlúčka so školou

• Idú maturanti mestom... spieva sa v jednej známej piesni. Tohto roku je táto pieseň aktuálna aj pre našich maturantov. Dňa 26. mája 2023 sa študenti IV. A triedy oficiálne rozlúčili so školou – svojimi vyučujúcimi, mladšími spolužiakmi, naposledy pred maturitnými skúškami im zazvonil školský zvonček. Po peknej rozlúčke v zborovni školy sa pridali k ďalším mladým v uliciach mesta, aby prežili nádherné bezstarostné chvíle pred „skúškami dospelosti“, ktoré ich čakajú v prvý júnový týždeň. Držíme im palce a želáme všetko najlepšie!

• Elektrotechnická spôsobilosť

• Dňa 25.5. sa žiaci našej školy z končiacich ročníkov mechanik elektrotechnik a autoopravár elektrikár popasovali s otázkami na skúškach pre získanie elektrotechnickej spôsobilosti . Keďže prípravu nikto z nich nepodcenil , všetci boli úspešní . Blahoželáme

• Úsmev ako dar

• Žiaci našej školy sa dňa 25. 5. 2023 podieľali na verejnej finančnej zbierke DEŇ ÚSMEVU. Aj keď by sa mohlo zdať, že najdôležitejším aspektom tejto zbierky sú financie, jej poslaním je priniesť posolstvo empatie a spoločenskej zodpovednosti k verejnosti a upovedomiť ju o tom, že každý jednotlivec môže mať v ťažkej životnej situácii partnera na jej riešenie, lebo zdravotné, finančné, alebo situačné ťažkosti vedia prísť aj nečakane. Ďakujeme chlapcom za ochotu pomôcť aj takýmto spôsobom.

• Nadstavbové štúdium

• Chcete si doplniť vzdelanie? Máte ukončené odborné vzdelanie (výučný list, záverečná skúška) v odbore príbuznom k autoopravárovi?

Prihláste sa  do 31.mája 2023 na 2- ročné nadstavbové štúdium (bez prijímacích skúšok) ukončené maturitnou skúškou  2493L Predaj a servis vozidiel

Stiahnite si prihlášku, vyplňte, potvrďte na nej zdravotnú spôsobilosť a doručte nám ju. Zaradíme Vás do prijímacieho konania.

Prihláška

• Matematická súťaž

• Dňa 23. 5. 2023 sa na našej škole konala matematická súťaž. Zúčastnili sa jej žiaci I. A a II. A triedy.

1. miesto Timotej Ponik, II. A

2. miesto Miroslav Platko, II. A

3. miesto Samuel Čekan, II. A

Ceny boli zakúpené z príspevku Rodičovského združenia.

Mgr. Alžbeta Andrejovská

• Turnaj dekana FVT

• Naši žiaci sa zúčastnili 7. ročníka dekana FVT TUKE. V skupine C sme sa stretli s SOŠ technickou  Prešov, SOŠ podnikania Prešov, KSŠ sv. Mikuláša Prešov. Za vzornú reprezentáciu školy žiakom ďakujeme.

PaedDr. Daniel Lacko

• Súťaž v technickom kreslení

• Súťaž v predmete technické kreslenie je určená pre žiakov prvého ročníka.

1. Martin Gall, I.C

2. Viktor Huba I.C

3. Martin Barkoci, I.B

Ceny sponzoruje Rodičovské združenie.

Ing. Nikola Čierniková

• Súťaž z predmetu Lakovnícka technológia

• Dňa 02.05.2023 sa v našej škole uskutočnila súťaž žiakov II.C triedy učebného odboru  Autoopravár – Lakovník. V rámci teoretického preskúšania formou testu si žiaci preverili svoje vedomosti z oblasti techniky tmelenia, zopakovali si rozdelenie a druhy tmelov, výhody a nevýhody ich použitia. Všetci zúčastnení žiaci boli úspešní a získali odmenu. Víťazom srdečne gratulujeme.

1. miesto  - Kovaľ Nikolas Kristián
              2. miesto  - Korinko Kristián
              3. miesto  - Shmitko Stephan

Ing. Martina Marcinková, PhD.