• Autoopravár Junior 2024

• Dnes na teoretickom vyučovaní riaditeľ školy Mgr. Tomáš Kirňak privítal žiakov III. C triedy, ktorí sa zúčastnili súťaže Autoopravár Junior. Pogratuloval im k prvému a tretiemu miestu tejto celoslovenskej súťaže a poďakoval  za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Hviezdoslavov Kubín

• V piatok 19. apríla 2024 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie Hviezdoslavov Kubín. Súťažili žiaci študijných a učebných odborov. Členmi poroty boli vyučujúci slovenského jazyka a literatúry Mgr. Matúš Repeľ a Mgr. Juliána Cenkerová. Ceny pre víťazov boli zakúpené vďaka finančným prostriedkom RZ pri SOŠD. Víťazi školského kola:

1. miesto Roman Hanchak, II. C trieda

2. miesto Martin Heriban, IV. NA trieda

3. miesto Marco Bednár, I. C trieda

Srdečne blahoželáme!

• Autopravár Junior 2024 finále

• V dňoch 10.4.2024 až 11.4.2024 sa naši žiaci zúčastnili finálového kola súťaže Autoopravár Junior 2024.

V Nitre prebehla súťaž mechanikov-elektrotechnikov a náš žiak  Samuel Litvin z III.C úspešne predviedol svoje vedomosti a zručnosti.

V Bratislave v kategórii lakovník nás veľmi úspešne reprezentoval Tomáš Knapik z III.C a skončil ako tretí najlepší lakovník Slovenska.

Najväčší úspech zaznamenal Branislav Bujňaček z III.C, ktorý si v silnej konkurencii vybojoval titul  najlepší karosár Slovenska.

Oceňovanie prebehlo v krásnom prostredí Oldtime gallery – múzeum veteránov.

Všetkým gratulujeme a ďakujeme za mimoriadne úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Upracme Slovensko!

• Naša škola sa zapojila do enviromentálneho projektu @upracmeslovensko a žiaci prvého ročníka upratali okolie školy.

#upracmeslovensko #eko #jarneupratovanienasošdorpavnej

#upracmeslovensko

• Young Car mechanic

• Dňa 05.04.2024 sa uskutočnilo regionálne kolo súťaže Young Car mechanic na SSOŠ služieb v Poprade, kde našu školu reprezentoval žiak 2.A triedy Tomáš Kundek. Zo súťaže si priniesol okrem darčekových predmetov a nových montériek aj novú skúsenosť a motiváciu pre účasť v budúcich ročníkoch súťaže. Žiaci súťažili v oblasti pneuservisu, zapaľovacej sústavy motorových vozidiel, výmeny rozvodov, celkovej kontroly vozidiel, ďalej predviedli znalosti systémov značiek Wabco a Bosch. Čas medzi súťažnými úlohami vypĺňal hodnotnými prednáškami na tému ako predchádzať reklamáciám pán Nowosad zo spoločnosti Inter Cars.