• Erasmus+

• 22. 9. 2024 sme cez projekt Erasmus+ privítali žiakov z SOU Hluboš a Dobříš z Českej republiky, ktorí u nás absolvujú štvortýždňovú výmennú stáž. Žiaci už absolvovali prehliadku školy na Volgogradskej ulici, pri ktorej boli zapojení do vyučovacieho procesu. Na hodine elektropríslušenstva si žiaci prakticky vyskúšali ako zapojiť a zmerať elektrické napätie a elektrický prúd. Aj vďaka týmto pomôckam oveľa skôr pochopili jednotlivé vzťahy medzi prúdom a napätím, rozdiel medzi sériovým a paralelným zapojením a výpočtom výkonu.

Okrem toho je pre žiakov pripravený zoznam aktivít, ktoré im pripravila SOŠ technická, Prešov.

Veríme, že žiakom sa v Prešove bude páčiť a okrem vzdelávacej časti spoznajú nielen krásy východného Slovenska, ale aj nových kamarátov.

• Európsky deň jazykov

• Pri príležitosti európskeho dňa jazykov (26.9.2024) si žiaci na hodine anglického jazyka vyskúšali ich pohotové myslenie v inom ako ich materinskom jazyku. Žiaci si počas súťaže 'English Across Mind Map' (Angličtina myšlienkovou mapou) precvičili svoju slovnú zásobu a pamäť. Súťaž pozostávala z troch tém: sport, summer, cars (šport, leto, a autá). Každá téma bola v jednom kole. V prvom kole mali žiaci 3 minúty nato aby napísali čo najviac slov k danej téme. V druhom kole už len minútu, a v poslednom kole iba 30 sekúnd. Žiak, ktorý si spomenul na najviac slov súťaž vyhral.

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• Európsky deň jazykov

Vedomostná súťaž

Kvíz o anglicky hovoriacich krajinách

Aj naša škola sa aktivitami na hodinách anglického jazyka zapojila do Európskeho dňa jazykov, ktorý sa oslavuje každoročne 26. septembra. V súťaži si žiaci preverili svoje vedomosti o anglicky hovoriacich krajinách - Anglicku, Veľkej Británii, USA a Austrálii. Kvíz obsahoval otázky s možnosťou výberu správnej odpovede zo štyroch možností aj otvorené otázky.

Po vyrovnanom súboji a viacerých rozstrelových otázkach sa víťazným tímom stali žiaci

IV.A: Michal Ondria, Samuel ČekanDominik Kravec. Pochvalu za vedomosti a všeobecný prehľad o krajinách, jazyk ktorých sa učia si zaslúžia aj žiaci II.A: Dávid Pastirik, Branislav Palenčár a Samuel Silvai.

Ceny pre súťažiacich boli zakúpené z finančných prostriedkov rodičovského združenia.

Táto súťaž je pre žiakov určite vhodnou formou motivácie, aby neformálnym spôsobom zdokonaľovali svoje vedomosti z anglického jazyka.

Ing. Táňa Kadlečíková, organizátorka súťaže

• Dobrovoľníctvo

• Po letných prazdninách naša spolupráca s O.Z. Barlička pokračuje.

Žiakov našej školy môžete opäť vidieť na prechádzkach so seniormi. Prechádzky sa konajú počas hodín etickej výchovy.

Veríme, že pekné počasie na prechádzky vydrží čo najdlhšie.

• Účelové cvičenie

• Krásne počasie sme využili na absolvovanie účelového cvičenia pre prvé a druhé ročníky. Žiaci boli poučení o kurze prvej pomoci a dopravnej výchove. Okrem toho si zahrali hry ako stolný tenis, bedminton a futbal.

• BIELA PASTELKA

• Naša škola sa v termíne od 17. 09. 2024 do 20. 09. 2024 zapojila do finančnej zbierky BIELA PASTELKA, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Naši dobrovoľníci z II. C triedy celý týždeň snažili a oslovovali žiakov, pedagogických aj nepedagogických pracovníkov našej školy. Ďakujeme Vám za vaše dobrovoľné príspevky.

• Adaptačné stretnutia so školskou psychologičkou

• Záleží nám na tom, aby si naši noví žiaci hladko zvykli na nové prostredie a cítili sa v našej škole čo najlepšie. Preto je september mesiac venovaný našim prvákom, s ktorými naša psychologička realizuje adaptačné stretnutia. Počas týchto skupinových aktivít si žiaci osvoja základné pravidlá fungovania v skupine, zároveň sa žiaci navzájom spoznávajú.

• Aj v tomto školskom roku bude na našej škole prebiehať zbierka

Foto-Biela-pastelka-2019-01

Biela pastelka

od 17.9 do 20.9.2024 v priestoroch školy

Za akúkoľvek podporu vám ďakujeme.

Hlavný zbierkový deň 2019

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

• Olejko nám píše:

• Máme za sebou 1. týždeň nového školského roka a veríme, že ste ho zvládli úspešne. My, z tímu Olejka, Vás týmto chceme srdečne privítať v druhom ročníku nášho  environmentálneho projektu Olejko chráni prírodu!

Veľké ĎAKUJEM patrí školám, ktoré sú s nami od začiatku a rozhodli sa pokračovať ďalej. Spoločne môžeme podporovať žiakov, študentov aj rodičov k aktívnemu zberu použitého oleja, a tak prispieť k ochrane našej planéty!

Pripomínam, že zberná nádoba sa nachádza v interiéri  pri vstupe do školy a je označená logom „Olejko“

• Deň obetí holokaustu a rasového násilia

• Dnes si pripomíname Deň obetí holokaustu a rasového násilia.

9. septembra v roku 1941 vtedajšia Slovenská republika prijala 290 represívnych paragrafov, takzvaný Židovský kódex, ktorým sa začal proces židovských deportácií.Holokaust a rasové násilie sú symbolom najtemnejších stránok ľudskej histórie a ich pripomínanie je dôležité pri budovaní spravodlivejšej a tolerantnejšej spoločnosti, ktorá dokáže vyjadriť úctu voči tým, ktorí trpeli.

• Školenie

• Dňa 3. 9. 2024 naši majsti odborného výcviku Bc. Juraj Azari a Gabriel Vojtek absolvovali školenie vo firme Honda na prezentáciu farieb a technológiu výrobných postupov značky Debeer.