• Dôležitý oznam pre žiakov školy!

• Na základe odporučenia zriaďovateľa  školy riaditeľ SOŠ dopravnej v Prešove Mgr. Tomáš Kirňak oznamuje všetkým žiakom, že  škola sa  pre žiakov otvorí len 30. 6. 2020 za účelom odovzdania vysvedčenia za školský rok 2019/2020 od 9:30hod do 10:00hod podľa organizačného harmonogramu, ktorý bude včas k dispozícii – vyvesený pri vrátnici školy. Žiaci, ktorí si ho nevyzdvihnú , si ho budú môcť prebrať aj v termíne po 24. 08. 2020.

Odovzdávanie učebníc a preberanie učebníc sa bude realizovať od 3. septembra 2020, podľa pokynov vyhlásených na otvorení školského roka dňa 2.septembra 2020.

publikované dňa: 15.6.2020

• Voľné miesta

• 2697 K Mechanik elektrotechnik – 4 voľné miesta

2487 H 01 Autoopravár mechanik – 5 voľných miest

2487 H 02 Autoopravár elektrikár – 2 voľné miesta

2487 H 03 Autoopravár karosár – 2 voľné miesta

2487 H 04 Autoopravár lakovník – 2 voľné miesta

publikované dňa: 12.6.2020

• Žiacka školská rada

• Rada mládeže Prešovského kraja organizovala školenia, ktorých sme sa zúčastnili:

• základný modul Maroš Oľha žiak II.A triedy
              • nadstavbový modul Samuel Muľ žiak V.NA triedy
              • školenie pre koordinátorov ŽŠR Mgr. Alžbeta Andrejovská
            • Nadstavbové štúdium

• Podmienky prijatia na  denné štúdium 2-ročného nadstavbového odboru ukončeného maturitnou skúškou

odbor

Predaj a servis vozidiel 2493 L

SOŠ dopravná v Prešove otvára v školskom roku 2020/2021 1 triedu denného štúdia pre nadstavbový odbor  Predaj a servis vozidiel 2493 L s maximálnym počtom 31 žiakov .

V prílohe sú podrobné podmienky pre prijatie na štúdium a tlačivo prihlášky na vyplnenie a zaslanie do  31.5.2020

podmienky_prij.konania_-_NS.pdf​​​​​​​

publikované dňa: 30.4.2020

• Milí študenti,

chceme Vás upozorniť včas, aby nedošlo k nedorozumeniu!

Žiaci stredných škôl budú na konci školského roka 2019/20 hodnotení známkami  a nie je pravda, že nikto nemôže dostať nedostatočnú, resp. opakovať ročník! Na pozore by mali byť hlavne tí študenti, ktorí dlhodobo neprospievajú a tí, ktorí sa rozhodli ignorovať požiadavky a úlohy zo strany školy. V takom prípade budú konať komisionálne skúšky a až na základe ich výsledkov sa rozhodne, či postúpia do vyššieho ročníka alebo nie.

V prípade končiacich ročníkov môže ísť o posun maturitných/záverečných skúšok, na absolvovanie ktorých je nutné  úspešne ukončiť posledný ročník ( bez nedostatočných ).

Všetkým želáme veľa zdravia a správnych rozhodnutí.

publikované dňa: 23.4.2020

• Online telesná

• Zúčastnite sa pokusu o historicky najväčšiu online hodinu telesnej a športovej výchovy a pridať sa tak k vytvoreniu svetového rekordu. Hlavnou myšlienkou tohto online podujatia je prostredníctvom 30-minútového cvičenia zjednotiť celý svet. Stačí sa pridať na stránku podujatia, stredu 22.apríla o 14:30 byť online a zacvičiť si spolu s cvičiteľkou a športovými priateľmi z celého sveta.

Stránka podujatia je: https://www.facebook.com/events/1080597062310488/

Zostaňte aktívni aj keď ste doma!

publikované dňa: 21.4.2020

• Oznam

• Na základe odporúčania pedagogickej rady na  SOŠ dopravnej v Prešove riaditeľ školy Mgr. Tomáš Kirňak rozhodol v šk. roku 2019/2020 v 2. polroku neklasifikovať známkou tieto predmety:

Telesná a športová výchova

Odborný výcvik/odborná prax

Merania v autoelektronike

Zdôvodnenie:

Tieto predmety majú prevahu získavania a upevňovania manuálnych zručností žiakov a v tejto mimoriadnej situácii nie je možné naplniť ich ciele.

publikované dňa: 20.4.2020

• Oznam pre končiace ročníky

• Milí študenti,

Úrad verejného zdravotníctva uverejnil 15.4.2020 usmernenie, ktorým umožňuje vykonávanie záverečných, maturitných aj prijímacích skúšok na stredných školách za dodržania špeciálnych hygienických podmienok pre komisie i  študentov.

O ďalších podrobnostiach a organizačných pokynoch budeme včas informovať.

publikované dňa: 16.4.2020

• Oznam pre ZŠ

• Prihlášky do 1. ročníka na štúdium na SOŠ dopravnú je možné posielať poštou na adresu školy ( SOŠ dopravná, Konštantínova 2, 080 01 Prešov),  alebo osobne hodiť do schránky školy pri jej hlavnom vchode.

Ide o odbory :

Učebný 3-ročný: autopravár 2487 H            01 -mechanik

02- elektrikár

03- karosár

04- lakovník

Študijný 4-ročný: mechanik elektrotechnik 2697K ( zameraný na autoelektroniku).

Vzhľadom na mimoriadne okolnosti z kritérií posudzovaných pre prijatie vypadáva hodnotenie testovania T9.

publikované dňa: 15.4.2020

• Info

• Ako sa bezplatne zaregistrovať a cestovať na bezplatnú prepravu

Pre využívanie bezplatnej prepravy žiakov a študentov vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, je potrebná jednorazová registrácia ISIC preukazu študenta (bezkontaktnej čipovej karty) v systéme ZSSK.

Registráciu je možné okrem osobnej návštevy pokladnice s KVC na železničnej stanici, vykonať jednoducho aj online z pohodlia domova, na stránke Zákazníckeho konta ZSSK. Po úspešnom vytvorení registrácie s nárokom na bezplatnú prepravu a uvedením čísla ISIC preukazu, je možné služby bezplatnej prepravy začať využívať okamžite.

Študentom odporúčame vyzdvihovať si lístky na bezplatnú prepravu s dostatočným predstihom komfortne online – a to prostredníctvom eshopu ZSSK alebo mobilnej aplikácie Ideme vlakom, ktorá je dostupná pre platformu Android aj iOS.

Bližšie informácie o podmienkach registrácie a bezplatnej prepravy získate TU.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika

Kontaktné centrum 18188 (pri volaniach zo zahraničia +421244858188)

info@slovakrail.sk |  www.zssk.sk |  www.facebook.com/ZSSK.sk

publikované dňa: 15.4.2020

• Oznam

• Žiadame  rodičov žiakov, ktorí sú ubytovaní na internátoch, aby za služby spojené s internátmi neplatili (až do odvolania). Školské internáty sú školské zariadenia, ktoré sú rozhodnutím MŠVVaŠ SR od 16. 3. 2020 mimo prevádzku.

publikované dňa: 31.3.2020