• Profil školy

• Celý vyučovací proces teoretického vyučovania bol zabezpečovaný v priestoroch školy na Konštantínovej ulici č. 2 v Prešove do 1. 3. 2022, kedy sa teoretické vyučovanie fyzicky presťahovalo do nových priestorov  na Volgogradskej ulici č. 3 v Prešove. Administratívne sa sídlo školy zmenilo už k 1. 12. 2021.

Všetky priestory školy –  pôvodnú historickú budovu na Konštantínovej ulici, budovu internátu (neskoršie dielne odborného výcviku pre mechanikov elektrotechnikov) na školskom dvore, ale i priestory dielní odborného výcviku na Slovenskej ulici už skôr presťahované na Dukliansku ulicu (vlastne teraz len funkčnú telocvičňu) bolo potrebné uvoľniť a vysťahovať. Sťahovanie sa  realizovalo svojpomocne za spoluúčasti zamestnancov aj žiakov školy. Zriaďovateľ školy PSK plánuje do uvoľnených priestorov po ich kompletnej rekonštrukcii presťahovať Krajskú knižnicu P. O. Hviezdoslava v Prešove.

Neskôr v súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine (február 2022) sa pôvodné priestory školskej budovy na Konštantínovej ulici prispôsobili na dočasné ubytovacie priestory pre utečencov z Ukrajiny.

Nové priestory školy na Volgogradskej ulici boli k dátumu presťahovania čiastočne zrekonštruované, hlavne triedy pre žiakov – nové podlahy, vymaľovali sa steny, administratívne priestory boli svojpomocne prispôsobené a hygienicky sanované z vlastných zdrojov. Vstupná časť bola oživená oddychovou zónou, škola z vlastných zdrojov zakúpila sedacie vaky a koberec, žiaci si tam môžu zahrať biliard a stolný tenis.

Súčasťou nových priestorov sú kuchyňa so školskou jedálňou, telocvičňa, bufet a rozľahlý školský dvor využívaný na športové aktivity.

Na celom procese sťahovania aktívne participovali aj samotní žiaci, za čo ich riaditeľ školy  odmenil riaditeľským voľnom.

Vyučovací proces  praktického vyučovania prebieha v priestoroch dielní a odborných učební na Duklianskej ulici v Prešove.