• Prijímacie konanie

• Všeobecné podmienky prijímacieho konania 2023/2024

EDUID školy:100012853

1. Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača podáva prihlášku na všetky odbory vzdelávania do 20. marca 2023
            2. Uchádzač , ktorý nie je žiakom základnej školy, podáva prihlášku priamo na strednú školu. Jeho prospech uvedený v prihláške potvrdzuje základná škola, ktorú navštevoval. Ak to nie je možné, k prihláške pripojí svoje vysvedčenia zo základnej školy alebo ich úradne osvedčené kópie.
            3. Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača môže podať v listinnej podobe alebo elektronicky prostredníctvom EduPage jednu prihlášku s najviac 2 študijnými/učebnými odbormi a s 2 talentovými odbormi na vzdelávanie.

Prihláška v listinnej podobe sa podáva na tlačive podľa vzoru, ktorý je schválený a zverejnený ministerstvom školstva (tlačivo 056 MŠVVaŠ SR) alebo si ho môžete siahnuť Prihlášku.

prihlaska_na_SS_2023_2024.pdf

Názov odboru

Číslo odboru

Plánovaný počet prijatých žiakov

Duálne vzdelávanie

Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti

Mechanik elektrotechnik

zameraný na diagnostiku automobilov

2697 K

22  0

nie

NOVÉ!

Autotronik

2495 K

Komerčný pracovník v doprave

3759 K

nie

Ku prihláške je potrebné doložiť:

1.  potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti pre odbory :

- 2495 K autotronik / autotronička

- 2487 01 H autoopravár – mechanik / autoopravárka - mechanička

- 2487 02 H autoopravár – elektrikár / autoopravárka - elektrikárka

- 2487 03 H autoopravár – karosár / autoopravárka - karosárka

potvrdenie_zdr._sp_23-24.docx

2. správu z diagnostického vyšetrenia nie staršiu ako 2 roky - len  pre  uchádzača  so  špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami,

3.  vyjadrenie lekára so špecializáciou všeobecné lekárstvo o zdravotnej spôsobilosti študovať zvolený odbor - len pre uchádzača so zdravotným znevýhodnením,

4.  kópie diplomov lebo certifikátov - len pre uchádzača, ktorý v prihláške uvádza umiestnenie v súťaži alebo predmetovej olympiáde.

Termín pre zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania pre školský rok 2023/2024 je 19. máj 2023 (v čase od 0:00 do 23:59 hod.)

Zákonný zástupca najneskôr do 24. mája 2023 písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie. Zákonný zástupca sa môže odvolať proti rozhodnutiu riaditeľa strednej školy o neprijatí v lehote do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

V prípade, že sa nebude môcť uchádzač dostaviť zo zdravotných dôvodov na prijímaciu skúšku, požiada o vykonanie prijímacej skúšky v náhradom termíne.

Na stiahnutie:

Ziadost_o_nahradny_termin_PS.docx