• Maturita- info

• Maturitné zadania

• 1. júla 2022 nadobudla účinnosť nová vyhláška č. 224/2022 Z. z. o strednej škole, ktorá  určuje povinnosť stredným školám:
            - zverejniť maturitné zadania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky ( SJL,ANJ) pripravené príslušnou predmetovou maturitnou komisiou (III. časť, bod 5),
            - zverejniť maturitné témy pre teoretickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky a praktickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky pripravené príslušnou predmetovou maturitnou komisiou (IV. časť, bod 3).
            Škola zverejní sedem dní pred termínom konania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky v príslušnej škole zadania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky.
            Maturitné témy pre teoretickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky  obsahujú len názov témy a zoznam odborných vyučovacích predmetov, z ktorých má žiak využiť a aplikovať vedomosti.